Dyrektor generalny Ryanair Micheal O’Leary wzywa Bitcoin’a, nazywa to programem Ponzi.

Dyrektor generalny Ryanair Micheal O’Leary, taniej linii lotniczej, nazwał ostatnio Bitcoin i określił go jako program Ponzi. Stało się to po tym, jak jego historia sukcesu została wykorzystana do zachęcenia ofiar do udziału w nieuczciwym programie kryptograficznym.

Używając podobieństwa celebrytów
Oszuści z kryptokurrency są dobrze znani z tego, że używają podobieństwa gwiazd i ludzi sukcesu, takich jak miliarder Sir Alan Sugar i aktorka Kate Winslet. Te taktyki pomagają im w wabieniu ludzi na swoją platformę i inwestowaniu ich ciężko zarobionych pieniędzy, myśląc, że gwiazda popiera produkt.

Dyrektor generalny Ryanair Micheal O’Leary wzywa Bitcoina, Odnosi się do tego jako do programu Ponzi.

W jednym z ostatnich odcinków oszuści wykorzystali podobieństwo dyrektora generalnego Ryanairu Michaela O’Leary’ego do promowania fałszywego programu automatycznego handlu Bitcoinami. Po tym jak został zapytany o swoje zaangażowanie przez The Sunday Times, dyrektor generalny powiedział, że nie jest związany z żadnym przedsięwzięciem Bitcoin. Następnie powiedział, że Bitcoin jest oszustwem samym w sobie, który jest „odpowiednikiem programu Ponzi“.

Reklama pojawiła się na wielu prestiżowych stronach internetowych powiązanych z fałszywym wywiadem z Bitcoinem w The Late Late Show z udziałem O’Leary’ego i Ryana Tubridy’ego. W wywiadzie okazuje się, że mówi,

„Cieszę się, że próbowałem [Bitcoin], bo to były jedne z największych i najprostszych pieniędzy, jakie kiedykolwiek zarobiłem. Mówię o dziesiątkach tysięcy euro dziennie na autopilocie.“

Fałszywy wywiad sprawia, że wysokie roszczenia

Fałszywy wywiad sugeruje również, że O’Leary zarobił pieniądze na automatycznym bocie Bitcoin Lifestyle. Zasugerował również, że National Ireland Bank nie mógł do niego dotrzeć, aby przestać szerzyć tajemnicę jego bogactwa. Co ciekawe, nie ma takiego podmiotu jak National Ireland Bank. Wcześniej, aktorka Kate Winslet nazwa była używana do promowania systemu handlu automatycznego, który pozwala użytkownikom wygrać z dokładnością 99,4%. Jej rzecznik zaprzeczył, że skojarzyła się z tym projektem i nazwał tę promocję fałszywą i nieszczerą.

O’Leary dodał jednak, że kategorycznie nienawidzi Bitcoina, posuwając się tak daleko, że nazywa kryptokurrency a Ponzi schematem. Doradził też wszystkim, by „unikać Bitcoinów jak plagi“.

admin