Bitcoin wycofuje się po wygranej Joe Bidena

Stanom Zjednoczonym i całemu światu był to już tydzień cierpliwości. To, czy polityka sprawiła, że ​​był to zły czy dobry tydzień, zależy od poglądu, jaki ktokolwiek ma. Jednak dla hodowców Bitcoinów (BTC) był to wspaniały tydzień.

Cena flagowego kryptowaluty wzrosła o ponad 8,5% w ciągu ostatnich siedmiu dni

Obecnie waha się w granicach 15 000 USD i spędził ponad 100 dni powyżej 10 000 USD. Ta akcja cenowa Bitcoin spowodowała, że ​​niektórzy eksperci prognozowali nowy skok. Inni podróżują teraz po liniach pamięci i przeglądają rok 2016 pod kątem pewnych pozytywnych znaków.

W 2016 roku był to również okres przedwyborczy, a po stabilizacji nastąpił masowy wiec. Kolejny poziom oporu dla Bitcoin to 17 000 USD. Czy bitcoin osiągnie ten poziom? Wiele zależy od tego, jak daleko spadnie najpierw.

Wieloryby są optymistyczne, ponieważ w dniu wyborów z Binance wyprowadziło się 58 861 BTC, co przekłada się na oszałamiającą kwotę 816 milionów dolarów. Ten ruch może być wynikiem umowy. Jednak możliwe jest również, że wieloryby szykują się do rajdu cenowego.

Prawie 1 miliard dolarów również wycofał się z portfela Silk Road po raz pierwszy od 2015 roku. Może to być wynikiem włamania, ale czas pokaże w tej sprawie. Ze swojej strony PayPal optymistycznie patrzy na przyszłość BTC. Firma płatnicza zwiększa tygodniowe limity zakupów z 10 000 do 15 000 dolarów.

Kryptowaluta ma również nowego przyjaciela w Senacie Stanów Zjednoczonych. Republikańska Cynthia Lummis wygrała wyścig, by reprezentować Wyoming. Po raz pierwszy nabyła bitcoiny w 2013 roku i wierzy, że cyfrowa waluta może stać się niezawodnym magazynem wartości.

Blockchain też się obudził

Ale nie tylko bitcoin radzi sobie obecnie dobrze. Podstawowa technologia bitcoin również się rozwija. Associated Press zdołała wykorzystać blockchain do opublikowania wyników wyborów , gwarantując jednocześnie, że te numery nie zostaną zhakowane. Członek australijskiego senatu , Andrew Bragg, nieustannie naciska na blockchain, aby stał się sposobem na ułatwienie zgodności finansowej.

Gibraltar dołączył do Global Blockchain Business Council jako członek obserwujący. Co ciekawe, Brytyjskie Terytorium Zamorskie dołącza do rady ponad 50 krajów i planuje promować wykorzystanie blockchain na całej wyspie.

Lokalny oddział HSBC w Bangladeszu również dokonał pierwszej w kraju międzynarodowej transakcji finansowania handlu opartego na technologii blockchain. Przetworzenie tej cyfrowej akredytywy zajęło zaledwie 24 godziny. Bez użycia łańcucha bloków ten sam proces trwałby od pięciu do dziesięciu dni.

Bitcoin i bazowy blockchain mogą zyskać na popularności. Jednak zdecentralizowane rynki finansowe (DeFi) zaczynają się ochładzać. Opłaty za Ethereum znacznie spadły, ale Electroneum jest przytomny i aktywny. Ta sieć płatności kryptowalut obchodzi trzecią rocznicę. Ma na celu rozszerzenie wykorzystania swojej monety ETN, a także rozwój platformy koncertowej AnyTask .

admin